SCHÖNES-WOCHENENDE-TICKET

NABÍDKA V MĚSTSKÉ A REGIONÁLNÍ DOPRAVĚ1)
5 OSOB - JEDEN DEN - 21 EUR

 

Jistě oceníte cestování o víkendu, na příklad do přírody nebo za kulturou. Sám, s rodinou nebo s přáteli? Je lhostejné, jaké aktivity ve volném času chcete podnikat. Schönes-Wochenende-Ticket za 21,- EUR se hodí ideálně pro Vaše víkendové výlety.

Platí na celém území BRD ve všech vlacích, tedy pro S-Bahn (S), regionální dráhy (RB), regionální expres (RE), jakož i pro InterRegioExpres (IRE), a to ve 2.třídě bez omezení kilometrů. V některých zemích jej můžete použít pro jízdu v autobusech a drahách. Kromě toho platí jako jízdenka německo-českého přátelství.

Schönes-Wochenende-Ticket neplatí v dálkové dopravě, jako např. v InterRegio (IR), D-Zug, IC/EC a ICE

Pokud máte v úmyslu zakoupit si Schönes-Wochenende-Ticket přímo ve vlaku, zvýší se cena Schönes-Wochenende-Ticket o 3,- EUR, tj. na cenu 24,- EUR.

Tipy k jízdence

Schönes-Wochenende-Ticket platí pro
  • jednotlivé cestující,
  • skupiny až do počtu pěti osob nebo
  • rodiče nebo část rodiny s libovolným počtem dětí do 17. roku věku včetně

Online nákup

Nové! Váš Schönes-Wochenende-Ticket můžete objednat v našem on-line shopu jízdenek.

Kdy?

Schönes-Wochenende-Ticket platí v sobotu nebo v neděli od 0 hod. do 3.hodiny následujícího dne pro libovolný počet jízd.

Jízdní kola s sebou

Jízdenka pro jízdní kolo stojí 3,- EUR na jedno kolo a ve spojení s Schönes-Wochenende-Ticket po celý den pro libovolný počet jízd ve všech vlacích pro městskou regionální hromadnou dopravu. V některých regionech je přeprava jízdního kola bezplatná. Naše prodejny Vám poskytnou s radostí informace.

Psi?

Schönes-Wochenende-Ticket neplatí pro přepravu psů. Platí tarifní ustanovení jednotlivých regionů.

Dopravní svazy

Schönes-Wochenende-Ticket platí v následujících dopravních svazech, popřípadě tarifních společnostech pro všechny S Bahny, U-Bahny, tramvaje a busy MHD:
AVV (Aachener Verkehrsverbund)
GVH (Großraum-Verkehr Hannover)
HVV (Hamburger Verkehrsverbund)
KVV (Karlsruher Verkehrsverbund)
MVV (Münchner Verkehrs- und Tarifverbund)
NVV (Nordhessischer Verkehrsverbund)
OWL (Ostwestfalen-Lippe (Tarifräume "Der Sechser" a "Hochstift-Tarif")
VBN (Verkehrsverbund Bremen/Niedersachsen)
VGM (Verkehrsgemeinschaft Münster-Land)
VGN (Verkehrsverbund Großraum Nürnberg)
VGWS (Verkehrsgemeinschaft Westfalen-Süd)
VMT (Verkehrsgemeinschaft Mittelthüringen GmbH i.G.) - bez Stadtverkehr Weimar
VPE (Verkehrsgemeinschaft Pforzheim-Enzkreis)
VRB (Verbundtarif Region Braunschweig)
VRL (Verkehrsgemeinschaft Ruhr-Lippe)
VRN (Verkehrsverbund Rhein-Neckar)
VRR (Verkehrsverbund Rhein-Ruhr)
VRS (Verkehrsverbund Rhein-Sieg)
VTG (Verkehrs- und Tarifgemeinschaft Halle)
VTO (Verkehrs- und Tarifgemeinschaft Ostharz)
VVS (Verkehrs- und Tarifverbund Stuttgart)
jakož i pro dopravní síť lázní na ostrově Usedom

Omezení

  • Ve VBB Berlín-Brandenburg platí Schönes-Wochenende-Ticket jen v dopravních prostředcích městské a příměstské hromadné dopravy, jakož i v S-Bahn, v provozech Berlína a Postupimi.
  • Ve svazu RMV - Rýn-Main, ve svazu jižního Niedersachsen a ve WTV - Waldshut platí Schönes-Wochenende-Ticket jen v dopravních prostředcích městské a příměstské hromadné dopravy Deutsche Bahn, včetně S-Bahn a též uvnitř svazu.
  • V VHB svazu na bodamském jezeře platí Schönes-Wochenende-Ticket v dopravních prostředcích městské a příměstské hromadné dopravy Deutsche Bahn a dráhy Mittelthurgau.
  • Ve svazech AVV (Augsburger Verkehrsverbund), DING (Donau-Iller-Nahverkehrsverbund Gesellschaft), htv (Heidenheimer Tarifverbund), RVF (Regio-Verkehrsverbund Freiburg), RVL (Regio-Verkehrsverbund Lörrach), TGO (Tarifverbund Ortenau), VRK (Verkehrsverbund Region Kiel), VSB (Verkehrsverbund Schwarzwald-Baar; od 01.09.2000), VVO (Verkehrsverbund Oberelbe), WTV (Würzburger Tarifverbund) a VVW-Rostock (Verkehrsverbund Warnow) můžete pomocí Schönes-Wochenende-Ticketu pro městskou a příměstskou hromadnou dopravu jen přicestovat nebo vycestovat.
  • Je vyloučeno vrácení, výměna nepoužitých Schönes-Wochenende-Ticket, jakož i jízda 1.třídou a reservace míst. Rozšíření velikosti skupiny po nástupu cesty není přípustné.

Prodejní místa

Schönes-Wochenende-Ticket obdržíte ve všech prodejních centrech DB Reisebüro nebo přímo u automatů jízdenek. Od 1.ledna 1999 je možný nákup kartou Travellerscheck v EURO. Jinak platí kurs: 1 EURO = 1,95583 DM. Přepočet Vám rády poskytnou prodejny.

Další informace

Vám poskytnou všechna cestovní centra DB.

 

 


  1. Poznámka překladatele: Původní termín Näheverkehr nemá v češtině přesný ekvivalent (otrocký překlad "blízká doprava" nic nenapoví) - lze však, v rámci výše uvedených časových omezení, omezení na určité druhy vlaků a podmínek některých dopravních svazů, cestovat po celém Německu.

WebDesign © P. Kraus, 2002             Translation © Ing. Karel Kraus, CSc., 2002